Kombi arızalarının sık karşılaşılan nedenleri nelerdir?

İstanbul'da, kombinizin tamir ve bakım işlemleri için bize ulaşın. Servis kaydı oluşturmak için hemen arayın!

Evlerimizde ve işyerlerimizde ısıtma ihtiyacını karşılamak için kullandığımız kombilerin arızalarının sık karşılaşılan nedenleri arasında aşağıdakiler yer alır:

  • Düzensiz bakım: Kombinin düzenli olarak bakımı yapılmaması, arızalara sebep olabilir. Özellikle kombinin filtrelerinin düzenli olarak değiştirilmemesi, cihazın çalışma verimliliğini düşürür ve arızalara sebep olabilir.

  • Doğru kurulumun yapılmaması: Kombinin doğru kurulumunun yapılmaması, arızalara sebep olabilir. Örneğin, kombinin doğru bir şekilde hava kanallarına bağlanmaması, cihazın verimini düşürür ve arızalara sebep olabilir.

  • Yaşlılık: Kombilerin de diğer cihazlar gibi bir ömrü vardır ve zamanla işlevselliğini yitirirler. Bu nedenle, yaşlı kombilerde daha sık arıza görülür.

  • Kötü kalite: Kötü kalite olarak üretilen veya düşük kaliteli parçalar kullanılarak tamir edilen kombiler, daha sık arıza yapar.

  • Kötü kullanım: Kombinin düzenli olarak kullanılmaması veya aşırı yüklenmesi de arızalara sebep olabilir.

  • Kötü hava koşulları: Soğuk hava koşullarında kombinin daha fazla çalışması, cihazın arızaya daha yatkın hale gelmesine sebep olabilir.

  • Güç problemleri: Eğer evinizde veya işyerinizde güç problemleri varsa, bu da kombide arıza meydana getirebilir.

Bu nedenlerden dolayı, kombi arızalarının sık karşılaşılan nedenleri arasında düzensiz bakım, doğru kurulumun yapılmaması, yaşlılık, kötü kalite, kötü kullanım, kötü hava koşulları ve güç problemleri yer almaktadır. Bu nedenlerin önüne geçmek için kombinizin düzenli olarak bakımını yaptırmalı, doğru bir şekilde kurulmuş ve kaliteli parçalar kullanılarak tamir edilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Kombinizi düzenli olarak kullanın ve aşırı yüklenmemesi için gereken önlemleri alın. Ayrıca, evinizde veya işyerinizde güç problemlerini çözmeniz de kombide arıza riskini azaltacaktır.

Hizmet Bölgelerimiz

Kombi Markaları

Uzman teknisyenlerimiz, Türkiye'de satılan bütün kombilerin tamir ve bakımını yapabilmek için teknik yeterlilik belgesine sahiptir. Aşağıda listelenen markalara ait kombileriniz için de uygun fiyatlı, parça ve işçilik garantili yerinde servis sağlıyoruz. Yetkili servis listesi için her bir markanın kendi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Listelenen markaların tüm telif ve kullanım hakları ilgili firmalara aittir.
The brand logo of the AirfelThe brand logo of the BaymakThe brand logo of the DemirDökümThe brand logo of the ArçelikThe brand logo of the AuerThe brand logo of the TermodinamikThe brand logo of the AristonThe brand logo of the LambertThe brand logo of the VaillantThe brand logo of the ViessmannThe brand logo of the ImmergasThe brand logo of the BuderusThe brand logo of the FerroliThe brand logo of the SimferThe brand logo of the LGThe brand logo of the AlarkoThe brand logo of the VestelThe brand logo of the AltusThe brand logo of the E.C.AThe brand logo of the BekoThe brand logo of the BoschThe brand logo of the BaykanThe brand logo of the BerettaThe brand logo of the DaikinThe brand logo of the ProthermThe brand logo of the EmkoThe brand logo of the SanicaThe brand logo of the SüslerThe brand logo of the Dolce VitaThe brand logo of the FalkeThe brand logo of the Warmhaus

Copyright © 2022 - Tüm Hakları Saklıdır.